Филип Македонски наместо Александар на с

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • DedoAleko
    Member
    • Jun 2009
    • 969

    Филип Македонски наместо Александар на с

    Филип Македонски ќе го смени синот на скопскиот плоштад

    Долгонајавуваниот војсководец на коњ, нема да го завземе и центарот на Скопје. Наместо Александар Македонски , Владата одлучила на плоштадот да стоел неговиот татко Филип 2. Ова го тврди невладината Плоштад Слобода.

    нема да има споменик на александар македонски туку на филип 2 и дека тој ќе биде претставен со своето семејство заедно со четири горди македонки кои ги спремаат своите синови да бидат воини. Тоа покажува прво за културата која сакаат да ја покажат, дека е милитаристичка. Каде не само мажите се прикажани акко воини туку и жените се претставени како горди мајки родилки на идните воини за македонија.

    Додека опозицијата чека одговор од Вељановски за итната седница, во Собранието се шпекулира. Ќе одлучувале пратениците на редовната седница закажана за15 февруари. Засега ниту ДУИ ниту ВМРО-ДПМНЕ не ја виделе...

    Битката власт опозиција за Скопје 2014 не стивнува ниту на локално ниво.
    треба општините сами да одлучат што ќе изградат, вели стевче
    Не стивнуваат ниту партиските реакции. Бранко Црвенковски повторно на тапет кај ВМРО-ДПМНЕ. Не само што не градел туку со Октоподот проневерил 60 милини евра пари на граѓаните без никој да ја превземел одговорноста.
    10.02.2010, 17:08

    izvor: http://www.kanal5.com.mk/default.asp...&eventId=57607

    interesting
  • Serdarot
    Member
    • Feb 2010
    • 605

    #2
    ova e katastrofa brat...

    nema tuka "ups, greska"

    koga takvi dogovori (za tolkavi sumi pari) se pravat, tocno se definiraat site opcii.

    eden den kasnenje - kazna (penalties)
    greska pri izrabotka? - ke napravat nov, ama nema da treba ni denar da se plati za "noviot", i normalno, toj koj go pravi naracanoto, plakja penali poradi kasnenjeto, poradi "sramot", itn...

    da povtoram, ako ima i edna bukva vistina vo ova, katastrofa e...
    Bratot:
    Никој не е вечен, а каузава не е нова само е адаптирана на новите услови и ќе се пренесува и понатаму.

    Comment

    • Homer MakeDonski
      Member
      • Jan 2010
      • 103

      #3
      обично се непотврдени информации

      Comment

      • DedoAleko
        Member
        • Jun 2009
        • 969

        #4
        Originally posted by Homer MakeDonski View Post
        обично се непотврдени информации
        i na mene ovaa prikazna mi lichi na balonche

        Comment

        Working...
        X